Güncel Haberler

Çarşamba, 19 Nisan 2017 22:13

Şehit Korucu Sancar İçin Mevlit Okutuldu

Çatak İlçesi'nde 4 gün önce yol kontrolü sırasında teröristler tarafından daha önceden menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Güvenlik Korucusu Kasım Sancar için mevlit okutuldu. 

Çatak taziye evinde gerçekleştirilen mevlide Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Aşçı, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Umut Düzerdik, Emniyet Amiri Emre Kayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Verilen yemeğinin ardından İlçe Müftüsü İlhan Günay tarafından okunan duaların ardından Kaymakam Akgül bir konuşma yaptı. Akgül, terör örgütlerinin emellerine asla ulaşamayacaklarını belirterek, "Bu vatan için çok şehit verdik ve gerekirse de şehit olmaya hazırız. Vatanımızın birlik beraberliği için hep birlikte el ele durmalı vatanımızı böldürmemeliyiz. Allah’tan dilerim ki bu terör belasından en kısa zamanda kurtuluruz. Rabbim şehidimiz için okunan Kur'an-ı Kerim’i, mevlid-i şerifi, dualarımızı ve verilen yemeği kabul etsin, geride kalanlara sabır versin. Şehidimizin geride kalan eşi, çocukları ve akrabaları bizlere emanettir. Bizler her zaman emanetimize sahip çıkarak şehidimizin gözünü arkada bırakmayacağız. Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Hepimizin ve milletimizin başı sağ olsun." dedi.                       

Şehit güvelik korucusu için okunan mevlit ve verilen yemeğin ardından Kaymakam Akgül ve eşi Demet Akgül şehidin ailesi ve yakınlarıyla birlikte mezarlığa giderek şehidin mezarını ziyaret ederek dua okudu. 

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Açık

1°C

Çatak

Açık

Nem: 57%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr