Güncel Haberler

Salı, 18 Nisan 2017 13:05

Çatak’da Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

 Van’ın Çatak Kaymakamlığı, Çatak Belediye Başkanlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında “Hz Peygamber ve Güven Toplumu” konulu bir konferans düzenlendi.

 

   Atatürk İlkokulu’nun konferans salonunda düzenlenen konferansa Çatak Belediye Başkan vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül, İl Müftüsü Nimetullah Arvas, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Aşçı, İlçe jandarma Komutanı Umut Düzerdik, AK Parti ilçe Başkanı Tahsin Babur, daire amirleri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan Program İlçe Müftülüğünde görevli imam Muhammed Furkan Ertem Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.  İlçe Müftüsü İlhan Günay’ın selamlama konuşmasının ardından İl Müftüsü Nimetullah Arvas “Hz Peygamber ve Güven Toplumu” konulu bir konferans verdi. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan program Diyanet Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon sunumu ile devam etti. Son olarak  İlçe Müftülüğü tarafından açılan 04-06 yaş gurubu Kuran Kursu öğrencilerinin hazırlamış oldukları Hadis, ezber ve ilahi dinletisinin ardından sona erdi.

Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakamı Hacı Asım Akgül programın hazırlanmasında emeği geçen İlçe Müftülük personellerine teşekkür etti.

 İlçe Müftüsü İlhan Günay program sonunda Maddi manevi her desteği sağlayan İlçe Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül’e Engin Bilgileri ile bizleri onore eden İl Müftümüz Nimetullah Arvas’a programımıza teşrif eden tüm davetlilere teşekkür ediyorum dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Parçalı Bulutlu

0°C

Çatak

Parçalı Bulutlu

Nem: 64%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr