Güncel Haberler

Pazartesi, 17 Nisan 2017 09:53

Vekil Atalay’dan ve Vali Taşyapan’dan Çatak’ta ki Şehitlere Taziye Ziyareti

Çatak İlçe Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül tarafından karşılanan; Van AK Parti Milletvekili Beşir Atalay, Vali İbrahim Taşyapan, Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, Van İl Jandarma Komutanı Yüksel Oğuz ve İl Müftüsü Nimetullah Arvas dün yol kontrolü sırasında teröristler tarafından daha önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Güvenlik Korucusu Kasım Sancar’ın taziyesi için ziyarette bulundular.

Çatak Taziye Ev’inde gerçekleştirilen ziyarette İl Müftüsü Arvas vefat etme mertebesi makamların, derecelerin en üstü olduğunu söyleyerek;

“Şehit kelimesi şahit anlamındadır. Allah’ın 99 isminden biriside şehittir. Şehadet şerbetini içtiği an dünya gözleriyle cennetteki makamına şahit olduğu için şehit demişlerdir. Memleketimiz evliya yurdudur şehit yurdudur. Allah sevdiği kuluna bu mertebeyi verir. Şehitler şefaat ederler. Biz inanıyoruz ki Çatak etrafındaki şehit olanlar buradaki insanların mahşerde şefaat edeceklerdir. Bu şehitlerimize ve Çatak’ta daha önce şehit olanlara ve ülkemizdeki şehitlere rahmet diliyoruz. Şefaatlerine talip oluyoruz. Allah ailesine sabır versin. “ dedi.


Vali Taşyapan, başta Şehidimizin ailesine rahmet dilediğini belirterek;

“Şehidimizin kıymetli babası Ali Amca, onun yakınları, hemşerilerim, Sevgili Çataklılar bizde sayın bakanımız, sayın komutanlarımız ve sayın hocamızla beraber şehidimizin acısına ortak olmak için buradayız. Dün hain saldırıda bizim o yollarda güven içerisinde geçmemizi sağlamak için iki kardeşimizi şehit verdik. Allah kendilerine rahmet eylesin. Hayatının baharında 30 yaşlarında Kasım kardeşimiz ondan 4 yaş daha genç Astsubay Kıdemli Çavuş Sinan kardeşimi ebediyete uğurladık. Dün akşam cenazesine burada katılamadık. Çünkü Sinan kardeşimizi Van’dan memleketine uğurluyorduk. Onun için bugün burada aranızdayız. Şehitlerimiz bu toprakların mührüdür. Buraların bizim vatanımız olduğunun ayrılmaz parçasıdır. Ülkemiz terörle mücadele etmektedir. Terörle mücadele konusunda devletimiz tüm kararlılığıyla bu mücadeleyi sürdürmektedir. Buradaki kararlılığımızla teröre destek veren bizzat onların içinde olanların en çetin şekilde karşısındayız. Devletinin milletinin yanında olan vatandaşlarımıza devletin merhameti şefkati çoktur. İnşallah bunlar bu döktükleri kanda boğulacaklardır. Bunların kökünü askerimiz polisimiz kahraman korucularımızla beraber inşallah kazıyacağız. Buralar bizim huzur, güven içerisinde, kardeşlik ve birlik beraberlik içerisinde yaşayacağımız güzel topraklar olacaktır. Bu hainleri aramızda barındırmayacağız. Burada yaşayan insanlarımızın huzurunu bozmalarına müsaade etmeyeceğiz. Ben şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Kasım kardeşimiz genç yaşında kahraman bir korucumuzdu. Kahramanca da şehit oldu. Allah mekânını cennet etsin. Başta Ali amcam olmak üzere kardeşlerine, akrabalarına, yakınlarına hepinize ayrı ayrı sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Milletimizin başı sağ olsun. İnşallah Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın. Onlar hepimizin güvenliği için çalışıyorlardı. İnşallah Rabbim onları şehit sıfatıyla makamına alır. Bundan sonra bizim görevimiz şehidimizin ailesine yakınlarına sahip çıkmaktır.” Dedi.

Milletvekili Beşir Atalay böyle durumlarda çok söylenecek söz olmadığını dile getirerek;

“Ben sizlere başsağlığı dilemek isterim. Tabi Kasım kardeşim genç yaşta şehit olan ülkemizin milletimizin bir şehididir. Başta babasına sonra evlatlarına, ailesine, eşine ve sizlere başsağlığı diliyoruz. Rabbim sabrınızı arttırsın. Şehidimizin eşi, çocukları, ailesi devletimize emanettir. Onlarla ilgili her şey yapılacaktır. Bizler sizlerin yanınızdayız. Birliğimiz bütünlüğümüz her şeyden önemlidir. Kendi evladımız kadar her şehidimize üzülüyoruz. Ne kadar bu coğrafya çetin bir coğrafya da olsa güzel bir coğrafyadır. İlçemiz köylerimiz burası çok nadide bir yerdir. Hepimiz huzurla baharı beklemeli güzel bir hayat yaşamalıyız. Burada sorumluluk hepimize düşüyor. Devletimiz görevin yapıyor. Askerlerimiz polislerimiz korucularımız bizim huzurumuz için çalışıyor. Valimizin de dediği gibi dün orada bizim gelip geçerken güvenle geçmemiz için yolları kontrol eden iki kardeşimiz gelip geçerken kimseye bir şey olmasın. Bu hainler tuzaklar kurmasın diye. Tek amaçları bizim huzurla yaşamamızdı. Sinan kardeşimizi dün uğurladık. Şimdide sizlerin yanınızdayız. Rabbim birliğimizi bozmasın. İnşallah Rabbim yardım etsin güzel günler gelsin. Başınız sağ olsun, başımız sağ olsun. Acınızı paylaşıyoruz.” Dedi.

Taziye evinden ayrılan Vali Taşyapan ve beraberindeki ekip 18 Ağustos 2016 tarihinde saat 12.30 sularında Bitlis Hizan Aşağı Kazanlı köyü mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı maddenin askeri geçişi esnasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Talha Musap Salçuk’un evine giderek şehidin babası İskan Salçuk’a “Şehadet Belgesi” ve Hizmet Anısı Plaketi taktim etti.

Resim Galerisi

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

9°C

Çatak

Güneşli

Nem: 80%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr