Güncel Haberler

Çarşamba, 12 Nisan 2017 19:40

Çatak'ta Güvenlik Korucuları Yemin Edip Göreve Başladı

Çatak'ta 112 güvenlik korucusu yapılan yemin töreniyle görevlerine başladı. Törende konuşan Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül, "Terörle mücadelemiz kararlılıkla sürüyor. Birlik ve beraberliğimizi sağladıktan sonra kimse karşımızda duramaz" dedi.

İlçe Jandarma Komutanlığı'nda yapılan törene Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül, Cumhuriyet Savcısı Bekir Ozan Ayçiçek, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Umut Düzerdik, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, İlçe Emniyet Amiri Emre Kayhan, güvenlik korucuları ve aileleri katıldı. Törende konuşan Belediye Başkan Vekili Kaymakam Akgül, bölgede güvenliğin sağlanmasının ardından iş imkanlarının artacağını ve bununla birlikte huzurun geleceğini söyledi.

HUZUR VE ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ

Akgül,"İnşallah terörle mücadelemiz azim ve karalılıkla devem edecek. Güvenlik korucularımız, askerlerimiz, polislerimiz bütün güvenlik güçlerimizle birlikte terörün kökünü kazıyacağız. Bölgemize barış ve huzuru getirmek için en yüksek mertebede kararlı mücadele sürüyor. İstiyoruz ki bölgemizde barış, huzur, güvenlik olsun. Güvenlik sağlandığı taktirde iş imkanı olacak ve işsizlik çözülecek. Burada en fazla fedakarlığı güvenlik güçlerimiz yapıyor. Şehit oluyorlar, gazi oluyorlar. İnsanın sermayesi canıdır. Onlar vatan uğruna canlarını feda ediyorlar. Tüm kahraman güvenlik görevlilerine başarılar diliyorum. Şimdi yeni güvenlik korucuları göreve başlıyor. İnşallah onlarda hiç korkmadan görevlerini yapacaklar. Her mahalle sokak ve yaylamızda güvenlik sağlandıktan sonra insanlarımız huzur içinde yaşayacak. Birlik ve beraberliği sağladığımız taktirde kimse karşımızda duramaz. Huzur ve adaleti tekrar sağlayacağız. Bizler Osmanlı'nın Selçuklu'nun torunuyuz. Türkiye'de huzur olursa Balkanlar'da Ortadoğu'da huzur olacak" dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

9°C

Çatak

Güneşli

Nem: 80%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr