×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Pazartesi, 05 Ekim 2020 18:54

Çatak'ta Çiftçilere Svat Desteği

Çatak Belediyesi tarafından meralarda otlayan hayvanların su ihtiyacını karşılamak için yaptırılan 150 içme suyu teknesi, (svat)  mahalle muhtarlarına teslim edildi.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Belediye Garajı önündeki bahçede düzenlenen törende yaptığı konuşmada,

“Kırsal mahallerimizde yaşayan vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Belediyemiz tarafından svatlarımızı mahalle muhtarlarımıza teslim etmeye başladık. Tarım ve Hayvancılık ilçemizin, bölgemizin ve ülkemizin ekonomisi için, tarım sektörünün gelişmesi için önemli bir paya sahiptir. Amacımız ilçe genelindeki tüm mera ve yaylalarda otlayan hayvanların su ihtiyacını hijyenik ortamda sağlamak. Meraların daha ekonomik ve etkin kullanılması için başlattığımız ıslah çalışmaları devam etmektedir. Svat dağıtımı ihtiyaç duyulması halinde ileriki dönemlerde tekrarlayabiliriz. Dağıttığımız svatların belediyemiz tarafından görevlendirilen personel tarafından rutin olarak amacına uygun olarak kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilecek, Çiftçilerimize hayırlı olsun.” Dedi.

 

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : destek@catak.bel.tr