Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Cumartesi, 14 Mart 2020 19:20

Çataklı İşinsanı Çocukları Sevindirip, Okullar İçin Nakti Yardımda Bulundu

DELTA Holding Yönetimi Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz tarafından Van'ın Bahçesaray ve Çatak ilçelerinde belirlenen 500 öğrenciye  giyim, okul  onarımları için de belediyelere nakti yardımda bulundu. 

İstanbul'da yaşayan ve emlak sektöründe faliyet gösteren Çataklı İşinsanı Seyithan İzsiz, ziyaret etiği memleketinde öğrencileri sevindirip, eğitime katkıda bulundu. Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ile birlikte ilçeye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Onağıl mahallesi'ni ziyaret eden Delta Holding Yönetimi Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz, burada eğitim gören öğrencilere giyim yardımı yapıp sevindirirken, okul onarımlarında kullanılmak üzere de belediye başkanlarına ve Milli Eğitime nakti yardımda bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, okul yılarındaki arkadaşı Seyithan İzsiz'e teşekkür etti. Taş, "Çatak’ın eğitimine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Kardeşi Nihat İzsiz anneleri Hanımefendi Caziye İszis adına Atlıhan mahallemize okul yaptırmışlardı. Şimdi ise kendisi nakdi yardımda bulunup öğrencilerimize giyim yardımında bulundu. Öğrencilerimizin yüzlerinin gülmesine vesile oldukları için teşekkür ediyoruz. Ayrıca kendilerinden ilçemize bir okul daha yapmalarını istiyoruz. "dedi  Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ise İstanbul’da emlak sektöründe büyük başarılara imza atan Çataklı iş insanı İzsiz'e teşekkür ederek, "İlçemize yapmış olduğu yardımlardan dolayı çok mutlu olduk. Kendisinin de belirttiği gibi eğitime desteği devam edecek. İlçesine göstermiş olduğu vefası takdire şayandır. Kendisine öğrenciler ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum." diye konuştu. İşinsanı Seyithan İzsiz de eğitime yönelik yaptıkları çalışmaların süreceğini belirtti. İşsiz, "Hepinizin varlığı çok özel. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizden daha çok teşekkür edeceğimiz kişiler burada farklı yörelerden gelerek görev yapan öğretmenlerimiz. Memleketlerini bırakıp eğitime gönül vererek Van’ın Çatak ilçesine gelmişler. Bizim çocuklarımızı eğitiyorlar. Bizler de uzaklarda olabiliriz ama inanın gönüllerimiz hep buralarda. Bizim buralar için yapacaklarımız bu memleket için bir lütuf da değil. Üzerimizdeki bir sorumluluktur. Milli Eğitim Müdürümüz Salih Beyin okul talebini de uzun vadede inşallah yerine getireceğiz “ dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr