Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Salı, 22 Ekim 2019 19:01

AK Parti Heyeti Çatak’ta

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve beraberindeki heyet, Çatak ilçesini ziyaret ederek çeşitli ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, beraberindeki heyetle Çatak İlçesine gelerek Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen, Çatak Belediye Başkan Vekili Yasemin Cebe, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu ve esnafları ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanı Türkmenoğlu ve beraberindekilerin Çatak Ziyaretinde ilk durağı AK Parti İlçe Başkanlığı oldu. Parti binasının önünde İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu, Eski İlçe Başkanı Tahsin Babur ve partililer tarafından karşılanan heyet, "AK Parti ilçe başkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Kurumlar kalıcıdır görevler geçicidir. Yeni görevinde Ahmet Kardeşimize başarılar dileriz. Eski Başkanımız Tahsin Babur’a da ilçemizde göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. İnşallah Çatak ilçemizde hep beraber çok güzel hizmetler yapacağız. " ifadelerini kullandı. Türkmenoğlu ve heyetinin Yeni Başkan Ahmet Ardan Kuncu’ya hayırlı olsun ziyareti takdim edilen çiçek ve hediyenin ardından sona erdi.

Toplanan heyet Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen’i makamında ziyaret edip İlçede ki yeni görevinde kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Sohbet havasında geçen ziyarette Kaymakam Çeçen;

“ Ziyaretlerinden dolayı Başkan Türkmenoğlu ve ekibine çok teşekkür ederim. Çok memnun oldum. İlçemizde AK Parti güzel hizmetler yapmış ve daha da yapacak. Kendilerine ve ekibine başarılar diliyorum.” Dedi.

Kaymakam Çeçen’i ziyaretin ardından Çatak Belediyesine giden heyet Belediye binasında Belediye Başkan Vekili Yasemin Cebe, Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yalçın ve Belediyede görevli daire amirleri bir araya geldi. Türkmenoğlu, Çatak’ta kısa sürede yapılan önemli çalışmalardan dolayı Belediye Başkan Vekilini tebrik etti.

Türkmenoğlu Belediyelere her zaman destek olacaklarını belirterek;

“ AK Parti olarak seçimlerde ciddi ve yoğun bir çalışma yürüttük. Çatak nüfus olarak küçük ama Doğal güzellikleri ile ilimizin gözde ilçelerindendir. Dağınık olduğu için bu bölgemizde hizmet etmek elbette ki çok kolay değildir. Bizler bunu bilerek bu hizmete talip olduk. Çataklılar da bizlere güvenerek oylarını bize verdiler. Bu noktada gece gündüz demeden çalışan bir önceki teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Başkanımız Abdurrahman Şeylanı, tebrik ediyor, her zaman desteklerimizi göstereceğimizi belirtmek istiyorum" dedi.

 

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyet dile getiren Başkan Vekili Cebe ise, "Belediye Başkanımız Abdurrahman Şeylan öncülüğünde 31 Mart seçimlerinden önce yoğun bir çalışma yürüttük. Sizlerin, esnafımızın ve halkımızın desteği, ekibimizin ciddi çalışması ile Allah bize bu işi nasip etti. Biz sizlerin bizlere verdiği destek ile vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz." diye konuştu.

Belediye ziyaretinin akabinde esnaflara hayırlı kazançlar dileyen Türkmenoğlu; esnaflara ilçede verilen hizmetten memnun olup olmadıklarını ve bir isteklerinin olup olmadığını sorduktan sonra ilçeden ayrıldı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu

Çatak

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri
 • Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (Van YYÜ) "Yeni Nesil Girişimcilik" söyleşisinde deneyimlerini ve başarı hikayesini üniversite öğrencileriyle paylaştı.Van YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezinde düzenlenen "Yeni Nesil Girişimcilik" adlı söyleşi programına Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran konuşmacı olarak katıldı.
 • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (Van YYÜ) TÜBA Şeref Üyesi Prof.
 • Van’ın Erciş ilçesinde Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle "Peygamberimiz ve Aile" temalı konferans düzenlendi.İlçe müftülüğü tarafından düzenlenen konferansa Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Van İl Müftüsü Ömer Keskin, Erciş İlçe Müftüsü Abdullah Bora, kamu kurum amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.
 • Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, zorda olan sokak hayvanlarının imdadına koştu.Vatandaşlardan gelen ihbar üzerine İpekyolu ilçesi Sıhke Gölü civarında kafasına plastik bidon geçen sokak köpeği, itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı.Tuşba ilçesi İstasyon Mahallesi’nde ise su kanalında doğum yapan sokak köpeğinin yavruları mahsur kaldı.
 • Van Büyükşehir Belediyesi tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilen ‘Mobil Tarama Aracı’ Edremit İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı Çiçekli Aile Sağlığı Merkezi önünde hizmet vermeye başladı.Mobil kanser tarama aracı ile ilgili açıklamada bulunan Van İl Sağlık Müdürü Doç.
 • Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Van İl Müdürlüğünce yürütülen ‘Çocuk ve Gençlik Kampüsü’ projesi kapsamında bünyesinde sokakta çalışmaları engellenen çocuklara spor ayakkabısı hediye edildi.‘Çocuk ve Gençlik Kampüsü’ projesi kapsamında kurulan mobil ekipçe sokakta mendil ve su sattığı, ışıklarda cam sildiği ve tartıcılık yaptığı tespit edilen ve sokakta çalıştırılmaları artık engellenen 32 çocuğa, İl Müdür Vekili Abidin Göksoy ve çocuk hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Cahit Eldemir tarafından spor ayakkabısı dağıtıldı.
 • "Almanya ve Hollanda, kendi memleketlerine mensup DEAŞ'lı teröristleri, aileleri ve çocuklarıyla alacaklarını dile getirdi" - "Diğer ülkelerden de aynı iş birliği ve yakınlığı ile aynı yapıcı tutumu beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Eğer terörle hep birlikte mücadele edilecekse kusura bakmayın herkes teröristine sahip çıkacak. Biz kimsenin teröristinin oteli değil, misafirhanesi değiliz"
 • Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde son bir yılda bin 782 sokak hayvanı sahiplendirilirken, 19 bin 247 sokak hayvanının da bakım ve tedavisi yapıldı.Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en modern tesislerinden biri olan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanlarını korumaya devam ediyor.
 • Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, ahiliğin olgun kişilik gerektirdiğini söyleyerek, “Ahinin eli, kapısı, sofrası açık olmalı; gözü, beli ve dili kapalı olmalı” dedi.Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, Van Demirciler Tornacılar ve Tamirciler Odası Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.
 • Van’ın Tuşba Belediyesi ekipleri, açlıktan baygın düşen köpek yavrusunu doyurduktan sonra barınağa teslim ettiler.Van-Erciş karayolu üzerindeki boş arazide açlıktan baygın düşen köpek yavrusunu fark eden vatandaşlar, Tuşba Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine haber verdi.
 • Van’daki ortaokul ve lise öğrencilerinin müzeyi ücretsiz gezmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol çerçevesinde ilk öğrenci grubu müzeyi ziyaret etti.Van’daki öğrencilerin Van Müzesini gezmesi ve tarihi daha iyi öğrenmesi için İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ geçtiğimiz ay protokol imzaladı.
 • Van Hair Life Protez Saç Merkezi ve Erkek Kuaförü törenle hizmete açıldı.Özok İş Merkezinde hizmete giren merkezin açılışına İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veysel Koç, Doğu Anadolu Özel Eğitim Kurumları Derneği (DÖKDER) Başkanı Yusuf Ertaş ve davetliler katıldı.
 • Van Cumhuriyet Başsavcı Vekili Lütfü Boyalı’nın katılımıyla ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında fidan dikimi yapıldı.Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında, Van’ın Kurubaş mevkinde fidan dikimi yapıldı.
 • VAN (İHA)
 • Van Özel Lokman Hekim Hayat Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.
 • AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Çatak ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.Milletvekili Arvas’ın ilk durağı AK Parti Çatak İlçe Başkanlığı oldu.
 • Van’ın Tuşba Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan 30 adet el emeğini değerlendirme, mesleki-teknik, kişisel gelişim ve hobi kurslarına yaklaşık bin kişi katılıyor.Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, açmış olduğu kurslarla binlerce insanının hem iş hayatına hem de sosyal hayata katılımlarını sağlıyor.
 • Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen program çerçevesinde engelli çocuklar Urartu Müzesi’ni gezdi.Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, engellilerin sosyal yaşantısını desteklemek adına çocukları müzeyle buluşturuyor.
 • Van merkez Tuşba ilçesinde 3 katlı evde meydana gelen yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, dumandan etkilenen 4 kişi, olay yerine sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edildilerEdinilen bilgiye göre yangın, akşam saatlerinde Tuşba ilçesine bağlı Seyrantepe Mahallesi’nde İdris Danış isimli hasın evinde meydana geldi.
 • Van’ın Gürpınar İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu bir konferans düzenlendi.Gürpınar Belediyesi konferans salonunda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Fatih Sayar, Van İl Müftüsü Ömer Keskin, Gürpınar Belediye Başkan Vekili Suat Dinçer, İpekyolu İlçe Müftüsü Sacit Emiri, Gürpınar İlçe Müftüsü İsmail Böyük, İlçe Emniyet Amiri Soner Kırtıl, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 • Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Edremit ilçesinde yapılan yangın ve deprem tatbikatı beğeni topladı.Süphan Mahallesi’nde bulunan Kadriye Sağdinç İlk ve Ortaokulunda itfaiye, AFAD ve UMKE ekiplerince deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.
 • Van Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle lösemili çocuklar ziyaret edildi.Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde lösemi tedavisi görmekte olan 30 çocuğu ziyaret eden polisler, onlara moral verdi.
 • Van’ın Edremit Kaymakamı ve Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhammet Fuat Türkman başkanlığındaki heyet, Çatak ilçesini ziyaret etti.Çatak Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yalçın ve Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur tarafından ilçe girişinde karşılan Genel Sekreter Türkman ve beraberindekiler, ilk olarak Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen’i makamında ziyaret etti.
 • Van merkez Edremit ilçesinde “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında 11 bin fidan dikildi.Edremit Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda ilçenin 4 farklı noktasında fidanlar toprakla buluşturuldu.
 • Kızılay Van Şubesi öncülüğünde Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen kök hücre ve kan bağışı büyük ilgi gördü.Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kızılay tarafından düzenlenen kök hücre ve kan bağışı kampanyasına hastane personelleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 • AK Parti Van İl Kadın Kolları Başkanlığı, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen “Bir Ağaç Bin Nefes, Bir Kadın Bin Umut” sloganıyla 33 bin fidanı toprakla buluşturdu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ülke genelinde başlatılan ’Geleceğe Nefes Ol’ kampanyasına bir destek de AK Parti Van İl Kadın Kolları Başkanlığından geldi.
 • Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Edremit ilçesindeki Türk Telekom Fen Lisesini ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin ve okul yöneticileri tarafından karşılanan Vali Mehmet Emin Bilmez, ilk olarak bir sınıfta öğrencilerle bir araya geldi.
 • Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında 2 bin 500 fidan dikildi.Türkiye’de ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılığını artırmak, toplumda çevre konusunda farkındalığı yükseltmek amacıyla 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden vatandaşların katkılarıyla 11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilde aynı anda 11 milyon fidanın, “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında toprakla buluşturuldu.
 • Van’ın Gürpınar ilçesinde "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında 2 bin 500 fidan dikildi.Gürpınar Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda ilçenin 4 farklı noktasında fidanlar toprakla buluşturuldu.
 • Tarım ve Orman Bakanlığının ülke genelinde başlattığı ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında Van’ın Çaldıran ilçesinde 4 bin 500 bin fidan toprakla buluşturuldu.Çaldıran Belediyesi tarafından Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden alınan 4 bin 500 adet fidan, Şehit Piyade Uzman Çavuş Eren Öztürk Millet Bahçesine dikildi.
 • Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanlığı tarafından ‘İl Danışma Meclisi Toplantısı’ gerçekleştirildi.İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahat Arvas, İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, belediye başkanları, AK il ve ilçe teşkilatları katıldı.
 • Van’ın Başkale Kaymakamı Asım Solak, Van 1.
 • Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu tarafından 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla fidan dikimi yapıldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından startı verilen ’Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, iş adamları ve öğrencilerin katılımıyla OSB’de fidan dikimi yapıldı.
 • Van’ın Eriş ilçesinde 100 adet konutun yapımını tamamlayarak sahiplerine teslim eden iş adamı Halis Bahçe, ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası çerçevesinde 300 adet fidanı kendi elleriyle toprakla buluşturdu.Camikebir Mahallesi’nde yapımına geçen yıl başladığı 100 adet konutu bitirerek sahiplerine teslim eden Halis Bahçe, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün ülke genelinde başlattıkları ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyasına destek olmak amacıyla 300 adet fidanı kendi elleriyle toprakla buluşturarak destek verdi.
 • Tarım ve Orman Bakanlığının ülke genelinde başlattıkları ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında Van’ın Erciş ilçesinde 5 bin fidan toprakla buluşturuldu.Erciş Belediyesi tarafından Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden alınan 5 bin adet fidan, Adnan Menderes Mahallesi’ndeki Erciş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait alanda toprakla buluşturuldu.
 • Van Büyükşehir Belediyesinde aday memur olarak göreve başlayan zabıta ve itfaiye personelinin eğitim sürecine başlandı.Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında KPSS puanı baz alınarak göreve başlatılan 140 zabıta ve itfaiye personeli, 10 gün sürecek olan temel eğitim programına alındı.
 • Van’da yaşanan depremde yıkılan binanın enkazında kalarak hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Dr.
 • Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.
 • Van İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar’ etkinliği kapsamında Şair-Yazar Ömer Erdem okurlarıyla buluştu.Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü bünyesindeki İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar’ etkinliğinin ikincisini gerçekleştirdi.
 • Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Basketbol 2.
 • Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyduklarını ifade eden DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor.
 • Van’da Kavram Özel Öğretim Kursu ile Van Şair ve Yazarlar Birliği (VAYAB) tarafından ‘2-8 Kasım Lösemi Çocuklar Haftası’ kapsamında ‘Öğrencilerimiz Aydınlarımızla Buluşuyor’ etkinliği düzenlendi.Kavram Özel Öğretim Kursunda düzenlenen etkinliğe şairler, yazarlar, gazeteciler, avukatlar, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
 • Van 1.
 • Van’ın Çatak ilçesinin Korulu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan caminin açılışı yapıldı.Açılışa Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, Belediye Başkan Vekili Yasemin Cebe, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aslan Alkan, İlçe Müftüsü Mehmet Sain, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu ve kurum amirleri katıldı.
 • Van Büyükşehir Belediyesi, Gevaşlı minik öğrencilere şehri gezdirerek stadyumda Van Spor-Eyüpspor maçını izlettirdi.Kültür Dairesi Başkanlığınca yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında sabah saatlerinde Gevaş’ta Van Büyükşehir Belediyesine ait servislerle alınan 80 öğrenci, il merkezinde unutulmayacak bir gün yaşadı.
 • TFF 2.
 • TFF 2.
 • Van’ın Erciş ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81.
 • VAN (İHA)
 • Van İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı sualtı dalış ekibi 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Van Gölü’ne Ata’ya saygı dalışı gerçekleştirdi.Van Jandarma Komutanlığına bağlı Bot Timi Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi, Türkiye’nin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr