Yorumu raporla

ÇATAK İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

ÇATAK
Son günlerde belediye zabıta ve yetkililerinin çarşı merkezi kaldırım(yaya yolu) konusunda yapılan uyarı ve çalışmalarını tamamen uygun ve yerinde olduğunu biliyoruz.Ancak ilçe merkezimizin dar olması ve yeteri kadar büyüklükteki dükkan yeri olmamasından dolayı mecburen esnaf olarak kaldırımları kısmen de olsa işgal etmek zorunda kalıyoruz.Esnaf olarak belediyemizin tüm faaliyetlerini takdirle karşılıyor ve yerinde buluyoruz.
ANCAK, Esnaf olarak gerçekten hepimiz zor durumdayız.Sık sık gelen zamlar ve ilçenin nüfusun az olması,ayrıca köylülerimizin bu aylarda işlerinden dolayı ilçeye gelememeleri alışverişi son derece etkiliyor.Çoğumuz vergi ve bağkur pirimlerimizi ödeyemiyor ve mağdur oluyoruz.Ramazan ayında ayrıca esnafın kaldırım ihtiyacı daha da olmaktadır. Sayın Belediye başkan Vekilimizin,gerçekten halkın bel kemiği olan esnafımızı mağdur etmek istemediğini de biliyoruz.
Güzel ülkemizin bazı şehirlerinde bu uygulama yapılmış ve Belediye olarak insiyatiflerini daha olumlu bir şekide kulanmışlardır.Bizler de Belediye Başkan ve yetkililerinden biraz daha olumlu ve esnafımızı zor durumda bırakmamak adına gereken çözüm yolunun bulunacağını umuyoruz.Örneğin;ön kaldırımı geniş olan dükkanların önünde esnaf için bir metre,ön kaldırımı daha kısa olan dükkanların önü de yarım metre pay bırakılması daha doğu bir uygulama olacağını düşünüyoruz. Bu şekilde yaya yolu açık kalacak,hem yayalar hem de esnaflar bu durumda mağdur olmayacak.Bu alanın belirlenmesi, beyaz bir çizgi ile boyanması halinde herkes bundan memnun olacak ve takdirle karşılayaçaktır. Herkes BU DURUMA UYACAK,uymayanlar ise kabahatlar kanunu 38. Maddesine göre gereken cezai işlemleri kabul ve hak edecektir.
Bu konuda,mağduriyetimizin giderilmesi ve gerekenin yapılması hususunda yüksek müsadelerinize arz ederiz.
ALİ ERTEM
ESNAF
ADRES: TEL:05376777833
ÇATAK ÇARŞI ESNAFLARI
EKLER: ESNAF İMZALARI